sobota, 25 maja
Shadow

Gdzie nie zakładać konta firmowego

Szukasz firmowego konta bankowego. Zapewne trafiłeś już na kilka artykułów polecających konta bankowe dla firmy. Ja postanowiłem zrobić na opak. Zacznę więc od tego gdzie nie zakładać konta firmowego.

Kiepskie konto firmowe – z własnego doświadczenia

Przez parę lat prowadziłem firmę w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości (AIP).
Specyfika z działalności w AIP zmusiła mnie do skorzystania z konta w BRE Banku. BRE Bank, oprócz znanej powszechnie marki mBank i wygaszanej powoli MultiBank oferuje jeszcze bankowość korporacyjną, pod marką iBRE. Jeśli ktoś zapytania mnie „Gdzie nie zakładać konta firmowego?”, to polecę iBRE.

(Nie)użyteczność iBRE

Internetowy serwis transakcyjny iBRE wygląda tak, jakby zatrzymał się w rozwoju kilka lat temu. Z resztą niech przemówi obraz…

Wygląd serwisu transakcyjnego iBRE

Ładne? Z resztą nie musi być ładne. Wystarczy, że jest funkcjonalne.
Prowadząc firmę, powinieneś skupiać się na… prowadzeniu firmy, a nie zabawach w detektywa, który przez pół godziny szuka sposobu na wykonanie przelewu, czy innej operacji.

Serwis transakcyjny iBRE jest strasznie nieczytelny, a testów użyteczności chyba nikt tam nigdy nie robił.
Większość czynności zabiera o 2-3 kliknięcia więcej niż jest to potrzebne. Działa się na zasadzie „potwierdź potwierdzenie potwierdzenia, które potwierdziłeś kliknięciem” ;).
Niektóre funkcje serwisu transakcyjnego zostały tak ukryte lub w ten sposób nazwane, jakby celowo chciano utrudnić korzystanie z jego funkcji. Zapraszam z resztą do skorzystania z DEMO.

Powyższe wrażenie potęguje fakt szybkości i stabilności działania iBRE. Załóżmy, że znajdziesz funkcję, której potrzebujesz. Później potwierdzisz potwierdzenie skorzystania z niej ;).
Niestety nie możesz mieć pewności, czy serwis się nie zawiesi podczas, którejś z tych operacji lub nie będzie wykonywał jej tak długo, że nastąpi automatyczne wylogowanie.

Najlepsze życzenia

Zmiana konta firmowego może być operacją, która na jakiś czas komplikuje pracę firmy. Dlatego taka decyzja musi być podejmowana z rozwagą. Użytkownikom iBRE, którzy maja powody by stamtąd nie odchodzić, życzę zatem, aby serwis iBRE w końcu zintegrowano z mBankiem.
Nowy serwis mBanku, też nie wywołuje we mnie entuzjazmu, ale jest o niebo lepszy od masakrycznego wręcz iBRE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *